NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

RECEPTY

Polévky (13)

Pomazánky (9)

Saláty (4)

Bezmasá jídla (28)

Jídla z masa (4)

Dezerty (47)

Cukroví (22)

Nápoje (7)

Domácí pečivo (11)

Ingredience (2)

Ostatní (3)

Články (4)

Zavařování (2)


IQ HRY

VÝTVARKA

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


OTESTOVÁNO BOLL
12.05.2022


Testování Boll
04.08.2021

více aktualit ...
Autor: dasa TND

HRUŠKOVÝ PUDING

Pokud vás nebo vaše děti honí mlsná, tahle dobrota je vynikající jak na léto, kdy ji můžete klidně i zmrazit a podávat jako zmrzlinu, ale je vhodná i na zimu, kdy se dá dezert podávat teplý. Nabízím dvě varianty, jak si ho připravit.

Potřebujeme:

  • hrušky
  • rozinky
  • voda
  • sůl
  • mandlové nebo oříškové máslo
  • kukuřičný škrob nebo kuzu
  • karob, čokoláda

JAK NA TO:

Varianta 1 - jednodušší, rychlejší:

Oloupejte hrušky, nakrájejte je do kastrolku na větší kousky, podlijte troškou vody, přisypte trochu opraných rozinek, přidejte špětku soli a duste pomalu cca 15 minut do změknutí. Hlídejte vodu, aby se vám nepřichytily. Poté rozmixujte dohladka, přidejte mandlové nebo oříškové máslo (seženete ve zdravé výživě nebo v e-shopech). Pokud je směs hodně řídká, rozmíchejte trošku kukuřičného škrobu nebo kuzu ve studené vodě, vlejte do směsi a povařte cca 2-3 minuty, aby nebyl škrob cítit. Můžete ozdobit kousky hrušky a karobovou nebo 70% čokoládou. Podávejte buď teplé (v zimě) nebo mražené (v létě).

Varianta 2- lahodnější, vychytanější, trošku pracnější:-)

Oloupejte hrušky a nakrájejte je do kastrolku na větší kusy. Trošku osolte, přisypte rozinky marinované v mirinu (rýžové víno), skořici a vanilce (postup přidám v dalším příspěvku), přilijte trochu hruškového koncentrátu nebo ovocenky (obé ve zdravé výživě), trošku i vody na podlití. Duste cca 15 minut do změknutí. Hlídejte vodu, aby se vám hrušky nepřichytily. Poté rozmixujte dohladka. Přidejte mandlové nebo oříškové máslo. V trošce vody si rozmíchejte kuzu (zdravá výživa, velmi posilující) nebo kukuřičný škrob a vlejte do horkých hrušek. Povařte cca 2-3 minuty, aby nebyl škrob cítit. Servírujte zastudena nebo zatepla polité karobovou nebo 70% čokoládou, posypte sekanými mandlemi.


VYTISKNOUT AKTIVITU

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2023 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion