NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

RECEPTY

Polévky (13)

Pomazánky (9)

Saláty (4)

Bezmasá jídla (28)

Jídla z masa (4)

Dezerty (45)

Cukroví (22)

Nápoje (7)

Domácí pečivo (10)

Ingredience (2)

Ostatní (3)

Články (4)

Zavařování (2)


IQ HRY

VÝTVARKA

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knihex 10½
25.11.2020


Buchty a loutky online
25.11.2020

více aktualit ...
Autor: gabriela TND

SIRUP Z ČERNÉHO RYBÍZU

Léto je pro nás znamením výroby domácích sirupů a tento z černého rybízu je u nás zavedenou značkou :-) Moje babička ho vařila, ještě když jsem byla malá holka, a proto mi to nedá a musím jej vařit také. V létě osvěží, v zimě dodá potřebné vitamíny.

Potřebujeme:

  • černý rybíz
  • cukr (poměr 3:2 ovoce:cukr)

Postup:

Otrhaný černý rybíz obereme a opláchneme. Necháme jej ve větším hrnci, rozmačkáme a zalijeme vodou tak, aby byl všechen rybíz ponořený. Přikryjeme a necháme alespoň 12 hodin (ideálně 24 hodin) v klidu – teplejší místo nevadí.

Druhý den si připravíme gázu (nebo třeba čistou dětskou bavlněnou plínku – čtvercová), přes kterou budeme rybíz mačkat do čistého hrnce. Ideální je si připravit naběračku, kterou si vždy část přendáme do gázy, vymačkáme veškerou šťávu, která jde a odpad dáme bokem. Takhle postupujeme, dokud nevymačkáme vše co jde.

Následuje vaření – odměříme si alespoň zhruba, kolik litrů jsme vymačkali a podle toho si připravíme cukr. Takže třeba na  1 l šťávy vyjde zhruba 700 g cukru. Vaříme dokud nezačne šťáva vřít, občas mícháme, aby se cukr rozpustil a také sbíráme pěnu, která se objevuje (můj tip – ze sebrané pěny si můžete uvařit marmeládu, stačí jen nechat ještě chvíli povařit a nechat zhoustnout – černý rybíz obsahuje velké množství pektinu, takže není potřeba žádný přípravek na želírování).

Jakmile začne šťáva vřít, nechte táhnout ještě dalších 20 minut, potom odstavte z plamene. Nechte 15 minut stát, přichystejte si kvalitně vymyté sklenice a trychtýř. Pak už stačí jen přelít hotový sirup do sklenic a položit je naležato. 


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz