NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (32)

Papír (101)

Textil (36)

Přírodniny (38)

Modelování (15)

Jiné materiály (54)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knihex 10½
25.11.2020


Buchty a loutky online
25.11.2020

více aktualit ...
Autor: petra TND

KYTKY Z ORGANZY

Kdo by neznal kytičky z organzy. Nebojte se a zkuste je vyrobit spolu s dětmi. S vaší asistencí to hravě zvládnou a ozdobí si kabátek nebo získají krásný dárek pro babičku.

Potřebujeme:

  • organza
  • filc
  • nůžky
  • svíčka
  • korálky, knoflíky
  • jehla a nit
  • spínací špendlík

Tato aktivita je spíš pro starší děti, protože pracujete se svíčkou a jehlou. Pokud se ale s malými pustíte do tvoření společně, garantuji, že je koukat a pomáhat bude bavit, výroba kytiček je totiž fascinující :)

Organzu různých barev a filc koupíte v galanterii i v některých výtvarných potřebách. Použít ale můžete i jiné druhy látek s umělým vláknem, postačí i odstřižky a malé kousky. Zkombinujte si barvy na kytičky a vystřihejte z látek kolečka. Můžete udělat různé velikosti a vůbec nemusí být pravidelná a přesná, protože jejich okraje zkroutíme a zatavíme. Opatrně nad svíčkou každé kolečko zvlášť nahřejeme a ono se zkroutí jako okvětní lístek. Některá kolečka můžete ohýbat jen po okrajích a kytičku pak budete patrně více vrstvit. Naopak jiná můžete zvlnit hodně a pak vám na kytičku postačí třeba jen tři. Zvlněná kolečka navrstvěte na sebe, nejmenší do středu a na něj přišijte knoflíček nebo korálky. Dospod květinky přišijte kolečko z filcu jako podložku. Na tu můžete přišít spínací špendlík a používat kytičku jako brož. Tak ať vám dělá parádu!


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz