NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (31)

Papír (101)

Textil (36)

Přírodniny (36)

Modelování (14)

Jiné materiály (53)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


VyšeHrátky
23.07.2020


TESTOVÁNÍ SPORTOVNÍCH TÁBORŮ
22.07.2020

více aktualit ...
Autor: petra TND

KVĚTINKA Z VLNY

Tuto krásnou květinku vlčího máku vyrobíte snadno a udělá spoustu radosti ať už jako dekorace do pokojíčku nebo jako dárek. Zkuste více barev do pugétu.

Potřebujeme:

Kytičku vyrobíme podobně jako bambulku (tj. omotáváme vlnou dvě roličky od toaletního papíru), jen nyní potřebujeme jednu část menší. Složíme tedy jednu roličku papíru na čtvrtinu a spolu s druhou chytneme do ruky. Palcem přidržíme na malé roličce chlupatý drátek a omotáváme. Začátek vlny vždy snadno přichytíte mezi roličkami. Začneme barvami, které chceme mít ve středu kytičky (vlnou nebo bavlnkou) a poté důkladně omotáme vlnou, která bude tvořit okvětní lístky. Není nutné omotávat tak bohatě, jako když vyrábíme bambulku. 

Domotáme a ustřihneme. Ustřihneme si také kousek vlny a ten prostrčíme mezi dvě roličky a stáhneme. Nyní můžeme menší roličku vytáhnout a provázet dotáhnout a odstřihnout. Chlupatý drátek také přehneme, zavážeme, upevníme na kytičce jako stonek. Zbývá už jen vytáhnout větší papírovou ruličku a nůžkami rozstřihnout očka vlny nahoře napůl. Poté je dobré ještě kytičku zastřihnout pěkně dokulata, ale to už je na vás :)

Chlupaté drátky (neboli drátky na čištění dýmek:) koupíte ve výtvarných potřebách i v papírnictví, samostatně nebo v sadách, vyjdou cca 1,-/ks.


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz