NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

IQ HRY

Experimenty (14)

Montessori hrátky (18)

Grafomotorika (2)

Jemná motorika (17)

Matematika (10)

Kolektivní hry (14)

Venkovní hry (21)

Hry na cesty (5)

Rozvoj myšlení (32)


VÝTVARKA

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knihex 10½
25.11.2020


Buchty a loutky online
25.11.2020

více aktualit ...
Autor: petra TND

HRA EMOCE

Emoce u dětí (ale i u nás dospělých) to je velké téma! Můžeme s dětmi třeba začít hrou a povídáním o emocích a situacích, které nás rozesmutní, rozčilují nebo dělají šťastnými :-)

Emoční inteligence je poslední dobou velmi zmiňované téma a bohužel také v sovislosti s tím, že je ve velkém stínu inteligenčního kvocientu (IQ). A přitom je neméně důležitá. Lze ji chápat jako schopnost zvládání svých emocí a umění vcítit se do emocí ostatních. A jelikož to řešíme i u svých dětí a hledali jsme, jak hravě toto téma pojmout, rády se tedy dělíme o nápad, jak to třeba zkusit :-)

Potřebujeme:

  • šablonu obrázků (ke stažení >>>zde)
  • vodovky, pastelky
  • nůžky

Postup:

Vytiskněte si šablony viz. odkaz výše. V sadě šablon této hry najdete jednak prázdný obličej, pak sadu jednotlivých očí, obočí a rtů a také jsou tam jednotlivé předlohy obličejů v různých emocích. Šablonu mohou děti vybarvit. Pak už záleží na tom, jak velké dítko máte nebo jak chcete hru pojmout. Možností je několik:

  • necháte děti vybarvit rty, oči, obočí a vše vytřihnout. Poté jim dáte předlohu jednotlivých emocí a ony zkouší sestavit stejný obličej
  • děti pracují bez předlohy emocí a zkouší samy vytvořit obličej v daných emocích pomocí vytištěných rtů a očí (můžeme je provázet: Které oči se smějí? A jak vypadá naše pusa, když se zlobíme? Dokážeš to předvést?)
  • vytisknete pouze prázdný obličej a děti zkouší vlastní fantazií emoci nakreslit právě do tohoto prázdného obličeje (toto je však už těžká varianta pro děti starší a i my dospělí s ní máme někdy problém :-) )
  • dalším obohacením může být třeba použití zrcadla nebo dospělého, který danou emoci obličejem vyjádří a dítě se ji podle modelu snaží zakreslit do šablony prázdného obličeje

 


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz