NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (32)

Papír (101)

Textil (36)

Přírodniny (38)

Modelování (15)

Jiné materiály (54)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knihex 10½
25.11.2020


Buchty a loutky online
25.11.2020

více aktualit ...
Autor: petra TND

DIY UHEL NA KRESLENÍ

Zkuste si vyrobit podomácku uhel na kreslení! Udělejte si s dětmi procházku, nasbírejte trochu vrbového proutí a při čarodejnickém ohni může výroba začít!

Přidejte proutky z vrbového proutí k vyhasínajícímu ohni např. v krbu nebo i v otevřeném ohništi. Uložte je pěkně ke straně a nechte svázané konce přesahovat ze žhavých uhlíků ven. Nechte ohniště doutnat a proutí z hodovačky pomalounku pracovat nad uhlíky. Dříve se přírodní uhly z vrbových a révových proutků nechaly redukovat v milíři při omezeném přístupu vzduchu do ohniště. My si v našem experimentu vystačíme se zavřením krbu nebo zakrytím venkovního ohniště starým poklopem (hrncem, kameny...). Ohniště nechte zvolna vyhasínat přes noc. Dřevo zuhelnatí, ale jednotlivé větvičky zůstanou celé a po vypálení lze jimi ihned kreslit. 

Ráno vyndejte zuhelnatělé vychladlé proutky a uschovejte do suché papírové krabičky.

S uhlíky se krásně maluje, jsou citlivé na jemné linky a šmouhy na papíře, zvýrazňuje texturu podkladu, tahy uhlem lze stírat a rozmazávat prsty nebo hadříkem, znovu dokresovat původní linky a stínovat. Pro experimentování dokonalá věc!

A že se děti trochu zamažou? Nevadí, Matilda vískala radostí... těšíme se na Čarodejnice :-) 

PS: Uhel patří mezi nejstarší kresebné materiály. V současné době se přírodní uhly různě mísí s dalšími látkami, díky kterým se stane tvrdším nebo výraznějším. Chcete-li doma vyrobit mastný uhel a zvýraznit jeho čerň, napusťte jej rostlinným olejem. 


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz