NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

RECEPTY

Polévky (13)

Pomazánky (9)

Saláty (4)

Bezmasá jídla (28)

Jídla z masa (4)

Dezerty (45)

Cukroví (22)

Nápoje (7)

Domácí pečivo (10)

Ingredience (2)

Ostatní (3)

Články (4)

Zavařování (2)


IQ HRY

VÝTVARKA

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knihex 10½
25.11.2020


Buchty a loutky online
25.11.2020

více aktualit ...
Autor: dasa TND

ČOKOLÁDOVÉ KOŠÍČKY S JAHODAMI

Dvě věci, které osobně miluju a mají je moc rády i moje děti. Jahody a čokoláda! Tak proč tyto dvě lahodné věci nespojit v něco tak jednoduchého a přitom báječně ladící oku :-) 

Konečně je sezóna jahod v plném proudu a já se jich stále nemohu nabažit :-) Ale to jsem v dětství na ně byla lehce alergická, takže asi doháním, co mi uteklo :-)

Budeme potřebovat:

  • tabulku kvalitní 70% čokolády
  • čerstvé jahody
  • řecký nebo nějaký hustší bílý jogurt (volitelně)
  • javorový sirup ( nebo sladidlo dle vaší preference)
  • hoblinky kokosu  nebo kokos strouhaný (na ozdobu)
  • malé silikonové košíčky 

Postup:

Ve vodní lázni si pomalu mícháním rozehřejte nalámanou tabulku čokolády. Její konzistence nemusí být úplně supertekutá, ale na druhé straně je potřeba všechny kousky pěkně rozpustit. Pak vyndejte z lázně a připravte si košíčky.

Poté kávovou lžičkou dejte trochu čokolády do košíčku a roztírejte pečlivě na celý povrch uvnitř košíčku včetně dna. Pokud je čokoláda hodně tekutá, bude vám trošku stékat. Ale nebojte se. Když uděláte tenkou vrstvu, šoupněte košíčky do mrazáku a během chvilky vám čokoláda zatuhne. Pak naneste druhou vrstvu. Je to lepší, aby čoko košíček byl trošku silnější, nebude se pak při vylupování z formičky lámat. Podle toho, kolik máte formiček k dispozici a kolik košíčků chcete udělat, tak prostě jen opakujte postup natření čokolády dovnitř formičky a pak šup do mrazáku. Pak stačí jen opatrně vyloupnout z formičky. Zkoušela jsem ze zvědavosti i papírové košíčky, ale ty bohužel neudělají tak krásnou strukturu, a hlavně jsou dosti savé a čokoláda se špatně vylupovala.

Dále omyjte a očistěte jahody, nakrájejte na malé kousky a nasypejte do košíčků. Zdobit můžete buď jednoduše strouhaným kokosem nebo kokosovými hoblinkami. Já volila ještě druhou variantu. Smíchala jsem hustý řecký jogurt s trochou javorového sirupu a navrstvila na jahody a přidala strouhanou čokoládu.

Když jsem recept připravovala, bylo dost horko a bála jsem se, že třeba košíčky brzy povolí a roztečou se. Ale byla to zbytečná obava. Vydržely určitě tak dvě hodiny, než jsme si je dali jako zákusek po grilování :-) Na párty by bylo třeba prima desert vložit do papírových košíčků, aby děti či dospělí nebyli tak upatlaní...Ale myslím, že od čokolády to vůbec nevadí !

 

 VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz