NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (31)

Papír (101)

Textil (36)

Přírodniny (36)

Modelování (14)

Jiné materiály (53)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Testujeme - Školní batohy Boll
15.04.2020


TESTOVÁNÍ SPORTOVNÍCH TÁBORŮ
09.02.2020

více aktualit ...
Autor: dasa TND

LEDOVÁ FLOTILA KOUZLÍ BARVY

Děti milují vodu. A taky barvy. A taky kouzla. Všechno tohle v této hře najdete a zároveň si děti procvičí jemnou motoriku, barvy a také jejich míchání.

Potřebujeme:

  • menší plastové krabičky
  • brčka
  • moosgomi (tenká pěnová hmota)
  • potravinové barvy ( my použili žlutou, červenou, modrou )

Postup:

Do menších plastových krabiček  nalejte vodu. Poté nechte děti do jednotlivých krabiček postupně nasypat potravinové barvy. My použili základní žlutou, modrou a červenou, abychom je pak mezi sebou mohli míchat. Barvu pořádně promíchejte. Můžete přidat i lehké přírodniny, jako třeba napadlo naše děti. Prej aby to bylo hezčí, použily lístky jetele  a ty nasypaly do již obarvené vody :-) Takto naplněné krabičky strčte do mrazáku.

Mezitím z moosgomi vystřihněte nebo vyřežte plachty. Pak nařízněte trošku z boku brčko. Řez by měl být lehce delší, než je hrana plachty. Pak plachtu do brčka zasuňte.

Po cca hodince  v mrazáku zkuste, jak moc je voda zmrzlá. Měla by být v takovém stavu, abyste tam mohli zapíchnout brčko a to aby se nezhroutilo. Pokud tomu tak už je, zapíchněte brčko s plachtou a dejte dál mrazit až do úplného zatuhnutí.

Až budou lodičky hotové, připravte si už jen nějakou nádobu s vodou a další hraní může začít. My začali s modrou a červenou barvou a děti pozorovaly, jak se pomaličku loďky rozpouští, obarvují vodu  a navzájem se krásně smíchají ve fialovou barvu. A kouzlo je na světě :-)

Další jsme vzali žlutou a červenou barvu aby nám vznikla "pomerančová" oranžová.

A naposled jsme smíchali žlutou a modrou. Bohužel ale jsme měli malou modrou lodičku, takže to probarvení na zelenou bylo dost slabé, ale i tak to splnilo účel :-)

 

 VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz