NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

VÝTVARKA

Barva (32)

Papír (104)

Textil (36)

Přírodniny (41)

Modelování (15)

Jiné materiály (54)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


OTESTOVÁNO BOLL
12.05.2022


Testování Boll
04.08.2021

více aktualit ...
Autor: dasa TND

LEDOVÁ FLOTILA KOUZLÍ BARVY

Děti milují vodu. A taky barvy. A taky kouzla. Všechno tohle v této hře najdete a zároveň si děti procvičí jemnou motoriku, barvy a také jejich míchání.

Potřebujeme:

  • menší plastové krabičky
  • brčka
  • moosgomi (tenká pěnová hmota)
  • potravinové barvy ( my použili žlutou, červenou, modrou )

Postup:

Do menších plastových krabiček  nalejte vodu. Poté nechte děti do jednotlivých krabiček postupně nasypat potravinové barvy. My použili základní žlutou, modrou a červenou, abychom je pak mezi sebou mohli míchat. Barvu pořádně promíchejte. Můžete přidat i lehké přírodniny, jako třeba napadlo naše děti. Prej aby to bylo hezčí, použily lístky jetele  a ty nasypaly do již obarvené vody :-) Takto naplněné krabičky strčte do mrazáku.

Mezitím z moosgomi vystřihněte nebo vyřežte plachty. Pak nařízněte trošku z boku brčko. Řez by měl být lehce delší, než je hrana plachty. Pak plachtu do brčka zasuňte.

Po cca hodince  v mrazáku zkuste, jak moc je voda zmrzlá. Měla by být v takovém stavu, abyste tam mohli zapíchnout brčko a to aby se nezhroutilo. Pokud tomu tak už je, zapíchněte brčko s plachtou a dejte dál mrazit až do úplného zatuhnutí.

Až budou lodičky hotové, připravte si už jen nějakou nádobu s vodou a další hraní může začít. My začali s modrou a červenou barvou a děti pozorovaly, jak se pomaličku loďky rozpouští, obarvují vodu  a navzájem se krásně smíchají ve fialovou barvu. A kouzlo je na světě :-)

Další jsme vzali žlutou a červenou barvu aby nám vznikla "pomerančová" oranžová.

A naposled jsme smíchali žlutou a modrou. Bohužel ale jsme měli malou modrou lodičku, takže to probarvení na zelenou bylo dost slabé, ale i tak to splnilo účel :-)

 

 VYTISKNOUT AKTIVITU

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2023 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion