NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (32)

Papír (101)

Textil (36)

Přírodniny (40)

Modelování (15)

Jiné materiály (54)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knihex 10½
25.11.2020


Buchty a loutky online
25.11.2020

více aktualit ...
Autor: petra TND

DIY PIRÁTSKÉ KORMIDLO / SPECIÁL PRO MOŘSKÉ VLKY

Jelikož máme doma dvě malé pirátky plus jednoho šikovného tatínka, nešlo jinak a na zahradě vznikla pevnost a pořádné kormidlo! Návod, jak si jednoduše s pomocí nářadí, prkénka a pár tyček vyrobit krásné dřevěné pirátské kormidlo. Kormidlo se vám bude také hodit, pokud si budete chtít vyzdobit pokojíček v pirátském či námořnickém duchu. Dá se dozdobit třeba mušličkami, provázky nebo mořskými obrázky. Nalepíte je buď oboustrannou lepicí páskou, univerzálním lepidlem nebo tavnou pistolí.

Ať máte loď jen jako kulisu z kartonu nebo máte na zahradě dětskou prolézačku či v pokojíčku postel v podobě lodi, kormidlo je naprostou nezbytností. Máme pro vás návod, podle kterého si ho s někým dospělým zvládnete vyrobit doma. Přizvěte tatínky, strýčky či dědečky a pusťte se společně do toho!

Potřebujeme:

  • dřevěné prkno / smrková spárovka o rozměru 28 x 200 x 800 mm 
  • dřevěné tyčky / smrková kulatina o průměru 15 mm 
  • sada vykružováků 
  • velký vrták nebo sukovník 
  • vrtačka 
  • přímočará pilka 
  • pilka na dřevo 
  • lepidlo (na dřevo/herkules) 
  • lak na dřevo 

 

Postup:

1. Na plochu prkna (spárovky) vyznačte střed a kolem něj nakreslete 2 soustředné kružnice o průměru 16 a 20 cm. Pokud nemáte kružítko, zaimprovizujte a použijte například pokličky nebo talíře.

2. Vykružovákem o průměru cca 60 mm vyřízněte střední část kormidla.

3. Přímočarou pilou pak vyřízněte vnitřní i vnější kružnici a vznikne vám výsledné mezikruží.

4. Z dřevěných tyček si nařežte pilkou šest madel o délce 16 cm. Na venkovní obvod mezikruží si tužkou naznačte středy budoucích otvorů na madla: (3,14 x vnější průměr) : 6 = vzdálenost středů. Vykružovákem nebo sukovníkem vyvrtejte otvory o průměru 15 mm. Mezikruží položte na rovnou podložku, doprostřed položte připravený střed kormidla a otvory prostrčte madla. Tužkou si na středu naznačte místa, kde vyvrtáte prohlubně na madla.

5. Madla přilepte ke středu kormidla a k mezikruží lepidlem na dřevo.

6. Na závěr můžete celé kormidlo nalakovat.

Vzhůru na palubu!!!

Na plochu prkna (spárovky) vyznačte střed a kolem něj nakreslete 2 soustředné kružnice o průměru cca 16 a 20 cm. Pokud nemáte kružítko, zaimprovizujte a použijte například pokličky nebo talíře. Vykružovákem o průměru cca 60 mm vyřízněte střední část kormidla. Přímočarou pilou pak vyříznete vnitřní i vnější kružnici a vznikne vám výsledné mezikruží.

Do středu kormidla a mezikruží vyvrtejte po obvodu šest děr o průměru 15 mm pro madla kormidla. Z dřevěných tyček si nařežte pilkou šest madel o délce cca 16 cm, které ke středu kormidla a mezikruží přilepte lepidlem. Na závěr můžete celé kormidlo nalakovat. 


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2021 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz