NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

VÝTVARKA

Barva (32)

Papír (101)

Textil (36)

Přírodniny (38)

Modelování (15)

Jiné materiály (54)

Lepení (17)


IQ HRY

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Knihex 10½
25.11.2020


Buchty a loutky online
25.11.2020

více aktualit ...
Autor: petra TND

TUPOVANÝ OBRAZ

Obraz, který zvládnete vyrobit společně celá rodina i s malým dvouleťákem :-) Stačí barvy, houbičky a lepící páska!

Potřebujeme:

  • plátno
  • houbičky na nádobí
  • lepící páska malířská
  • barvy

 

Malířské plátno si můžete koupit v různých rozměrech, velikost je jen na vás. Prodávají ho ve výtvarných potřebách a mnohdy jej vídám např. i v Lidlu a podobných marketech. Můžete použít i tvrdý karton. Nicméně plátno dá vašemu dílu vyšší level :-)

Z malířské pásky vytvořte a vystřihejte tvary nebo písmena, cokoli dle vašeho záměru. Můžete také pásky jen nalepit v celé délce přes obraz a vytvořit si tak abstrakci ve stylu Mondriana ;-) My si vytvořili s dětmi společně obraz s jedním moudrem. Krásné je ale také například nalepit z pásek velké začáteční písmeno jména dítěte nebo celé jméno a vznikne tak krásný obraz k obdarování babiček. Dbejte na to, aby páska byla pořádně přilepená. Když nebude, barva se pod ní snadno dostane a kontury nebudou ostré (jako to vidíte v našem obrázku u písmen "D").

Když máte obraz polepený, připravte si barvy. Nejlépe temperové, které naneste na paletu nebo talíř. Je možné použít i vodové nebo anilinové barvy, jako my, ale je třeba hlídat sytost barev a minimum vody.

Nastřihejte dětem houbičku na malé kousky a jde se tupovat. Je to zábavné a snadné i pro maličké děti, které se rády zapojí do společného díla.

Když máte hotovo, nechte barvy zavadnout a můžete pásky opatrně sundat. Pro Matildu a Olí byla tato část jako kouzlení a moc si to užívaly.

Přejeme hezké společné tvoření :-)

 


VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat


Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2020 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz