NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  PŘIHLÁŠENÍ

TIPY

SOUTĚŽE (52)

Na výlet (26)

Na hřiště (3)

Jemná motorika (1)

Za kulturou (28)

Na kafíčko (4)

Do restaurace (1)

Na čtení (46)

Doporučujeme (31)

Domácnost (2)

Na koupání (2)

Život s dětmi (9)


IQ HRY

VÝTVARKA

RECEPTY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


Nové testování !!! Školní batohy Boll
15.05.2019


DÁREK pro vás
05.05.2019

více aktualit ...
Autor: petra TND

FESTIVAL DĚTI ČTETE? + SOUTĚŽ

 Máte doma malé knihomoly? A nebo vás zajímá, jaké dětské knižní novinky letos vpluly do knihkupectví? A nebo milujete prostě knížky a třeba i divadelní soubor Buchty a loutky? Všechno tohle najdete právě na jubilejním 10. ročníku mezinárodního literárně-dramatického festivalu Děti, čtete?, který proběhne již tradičně s návazností na Mezinárodní den dětí. 

 

Festival upozorňuje na velké téma – čtenářskou gramotnost dětí. Zrodil se před deseti lety ve snaze zprostředkovat dospělým a dětem společný zážitek čtení jako velkého dobrodružství a také proto, aby připomínal, že u nás stále vznikají kvalitní a inspirativní dětské knížky, které stojí za pozornost. Literárně dramatický festival Děti, čtete? se koná 30/5 – 1/6 2019. Vstup na veškeré akce je zdarma.

Festival Děti, čtete? je přehlídkou toho nejlepšího, co se v tuzemské dětské literatuře za poslední rok odehrálo. Na festivalu se podílejí nakladatelství z celé republiky, jejichž společným jmenovatelem je produkce kvalitní dětské literatury. Jmenovitě se jedná o Albatros, Akropolis, Abramis, BaoBab, Běžíliška, Cattacan, Cesta domů, Host, Labyrint, Paseka, Pikola, Pop-Pap, Portál a Meander.

V programu festivalu se tak již tradičně objeví autorská čtení a besedy i výtvarné dílny grafiků a ilustrátorů. Se svým repertoárem se představí soubory Buchty a loutky a Divadlo dětem, ale i divadelní představení hraná samotnými dětmi v programu Čtenář na jevišti. Děti se na festivalu dále přímo podílí i soutěží o nejlepší rukopis. Svými hlasy i letos rozhodnou, kterou knihu nakladatelství Meander vydá. Vítězem loňského ročníku byla kniha Velký úklid autorky Markéty Pilátové. Vše doprovodí putovní výstava nejlepších knižních ilustrací z katalogu Nejlepší knihy dětem.

Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční 30. května v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí v Praze. Pak se program rozroste do Werichovy vily na Kampě a Vratislavovy ulice pod Vyšehradem. Vše uzavře sobotní program ve Spolku občanů a přátel Malé strany a Hradčan na Malostranském náměstí a zóna pro umění 8smička v Humpolci.


Místa konání festivalu:

 • ÚSTŘEDNÍ KNIHOVNA MKP - Mariánské náměstí 98/1, Praha 1
 • WERICHOVA VILA, KAMPA - U Sovových mlýnů 501/7, Praha 1
 • 8SMIČKA - Kamarytova 97, Humpolec
 • SPOLEK OBČANŮ A PŘÁTEL MALÉ STRANY - Malostranské náměstí 5/28, Praha 1
 • KNIHKUPECTVÍ MEANDER - Vratislavova 7, Praha 2 – Vyšehrad
 • KAVÁRNA ČEKÁRNA - Vratislavova 8, Praha 2 – Vyšehrad
 • HUSŮV SBOR - Vratislavova 8, Praha 2 – Vyšehrad

(rezervace: knihovna jitka.rehakova@mlp.cz, ostatní rezervace marek@meander.cz)

Více info: www.detictete.cz

 

.....................................................................................................................................................................

 
SOUTĚŽ O 3 FESTIVALOVÉ BALÍČKY pro děti

O co soutěžíme?

V soutěži je festivalová taška, ve které najdete:

 • stolní hru Lovci knih
 • Pexeso Meander
 • blok Meander
 • knihu Prababiččina pohovka
 • pohled


Jak a kde soutěžit?

 • Napište nám komentář pod tímto článkem s odpovědí na otázku: "Jakou máte s dětmi oblíbenou knihu?"
 • A jestli nám fandíte i na Facebooku, tak můžete pod příspěvek na FB k soutěži napsat do komentáře "BLOG" + odpověď na otázku viz výše a do soutěže vás zařadíme dvakrát!
 • Soutěžit můžete do úterý 28. 5. 2019 do 20:00.
 • Po uzavření soutěže vylosujeme online generátorem 3 výherce, kteří obdrží balíček festivalu Děti čtete?
 • Výherci budou oznámeni u nás na webu v tomto příspěvku a na FB stránce a bude kontaktován osobní zprávou přes FB, emailem nebo telefonicky. Proto, prosíme, sledujte FB, případně si zkontrolujte aktuální údaje vyplněné ve Vašem profilu na našich webových stránkách.


A pokud chcete potěšit někoho z přátel, tak jim nezapomeňte o soutěži říci  :-) 

Moc se těšíme, že právě k vašim dětem poputuje tato krásná výhra!
Držíme palce a mějte se báječně!
VYTISKNOUT AKTIVITU  

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit nebo registrovatstepanka
Malý princ.Antoine de Saint-Exupery
23.05.2019 17:51


johnny
Ještě nedávno to u naší starší dcery byla knížka Rudolfa Krále Ema a pusinkový lupič, ale nyní je to Matylda od Roalda Dahla. U mladší dcery pak série o Tappim a Chichotkovi od Marcina Mortky.
23.05.2019 17:14


hadiva
Momentálně to byl Pan Králík a továrna na čokoládu. Příběh je to vtipný, velikonoční, ale 8x za sebou každý den mě už fakt nebavil. A děti se dožadují druhého dílu, který doufám, že neexistuje :D
23.05.2019 12:18


Ekomartule
Momentálně vede u mladšího syna (prvňák) Večerníčkův pohádkový špalíček - čte on mně, a Pipi dlouhá punčocha - čtu já jemu. Starší syn (čtvrťák) se začetl do série Harryho Pottera :-)a Letopisů Narnie. Jako audio pohádka na cestách nyní vede u obou Doktor Proktor (ať žije prdící prášek :-))
23.05.2019 11:49


klubikMarianka
pro nejmenší čteme momentálně "Káťa Líbezná tančící princezna", což kluka moc nezajímá, takže tam dočítáme večerníčkové knihy ("Krysáci, Rumcajse, Bob a Bobek apod, - dle nálady a přání synka). S nejstarší si momentálně listuji ráda (a já víc než ona) knihou "Bubáci" (od Radovana Krátkého), zároveň při mém dočítání oddechovky "Mysly na nesmysly" po úžasném "Skleněném pokoji"
23.05.2019 11:19


vbelikova
U nás vedou Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky a série komiksů Dobrodružství Rychlé Veverky od Pavla Čecha.
23.05.2019 07:59


Walca
Milujeme Lottu z Rošťácké uličky od Astrid Lindgrenové. Většinou u toho brečím smíchy já i děti. Její legendární "franssonovápísek" se dokonce ujalo i u nás doma :-)
23.05.2019 07:39


Cirka
Každou chvíli jinou. Hravouka, Čáp, Papuchalk Petr, Můj medvěd Flóra ... :)
22.05.2019 21:37


svica
Syn má rád jakékoliv encyklopedie a momentálně čte Cesty dětí do staletí.Doporučuji :-)
22.05.2019 19:05


petrac
Ideálně o vesmíru nebo dětskou encyklopedii.
22.05.2019 18:21


ayni
Syn miluje knihy kde se sám mže zapojit do děje - různé hledací knížky - např. Záhada zlaté věže. Teď u něho vede komiksový gamebook Rytíři - nosí jí všude :-)
18.05.2019 11:51


Alice1617
Máme ich víc, ale vede Andrea Popprová: Kam se ztratila rolnička a teď i Lesní školka. Dcerka má dva roky.
17.05.2019 20:58


barboraf
Oblíbených knih máme se synem víc, ale nezi stalice, ke kterým se vracíme pravidelně patří Velryba Gerda, Papuchalk Petr a Mám Tě rád, sestřičko.
16.05.2019 22:24

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT

O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE (c) 2014 - 2019 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz