NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

IQ HRY

VÝTVARKA

RECEPTY

TIPY

TESTOVÁNÍ

KE STAŽENÍAKTUALITY


OTESTOVÁNO BOLL
12.05.2022


Testování Boll
04.08.2021

více aktualit ...
Autor: petra

BLÍŽÍ SE MINI FESTIVAL!

A je to tu! Dětský prodejní festival mini (5. ročník!) se uskuteční 18. - 19. června 2021 v Pražské tržnici v Holešovicích. Jako ambasadorky festivalu vás srdečně všechny zveme. Vezměte sebou i děti, jako vždy bude připravený i dětský doprovodný program.

http://festivalmini.cz
www.instagram.com/festivalmini/

Konečně můžeme opět po nucené covidové roční pauze uspořádat Dětský prodejní festival mini. Ani se nechce věřit, že je to již jeho 9. edice! A navíc právě letos slaví festival své první kulatiny - 5. narozeniny.

Vzhledem k situaci jsme se rozhodly poprvé pro jeho zcela venkovní variantu. A vybraly jsme úžasné místo - Hlavní náměstí v Pražské tržnici v Praze 7 - Holešovicích.

Právě tam, na rozlehlé ploše lemované půvabnými domky hal, se představí téměř stovka vystavovatelů, jejichž sortiment zaujme jak děti tak jejich rodiče. Zakladatelka a ředitelka festivalu Tereza Bruthansová pečlivě vybrala to nejzajímavější, nejoriginálnější a nejkvalitnější jak z oblasti hraček, knížek, nábytku a doplňků do dětských pokojů tak z módy a kosmetiky pro děti, maminky i tatínky. Všichni si na mini nachystali překvapení v podobě novinek.

5. výročí festival slaví vizuálem s pěti červenými puntíky a ručně malovanou dřevěnou figurkou od designérky hraček Terezy Talichové, která tvoří pod značkou tititi. Vizuál nechala umělecká ředitelka mini Zuzana Lednická navíc rozehrát animací, v níž se prolíná pět figurek s různým dekorem. Tereza Talichová také vytvoří velkou sochu, jež se stane středobodem festivalu a s níž se budou moci návštěvníci vyfotografovat. A navíc bude Tereza také autorkou tří mini cen v podobě ručně malovaných dřevěných figurek, které porota udělí vystavovatelům za nejzajímavější počiny.

Na seznamu vystavovatelů nemohou chybět oblíbené stálice, které na festivalu kdysi začínaly svou úspěšnou kariéru a dnes jsou již nedílnou součástí naší mini rodiny, jmenujme Utukutu, Made for Moms, Wildmoon, Kutulu, Šimido, Kotoloč, Sidney Ross nebo hudební nástroje Lavvu.

Mezi novými vystavovateli přivítáme například pražský obchod s kosmetikou Beloved, podkolenky a ponožky Forestky, Přiletí čáp s vychytávkami pro nastávající a čerstvé maminky, českou značku Moonia se lněným oblečením nejen na dobrou noc, Jen se leje s pláštěnkami pro malé i velké, Empure s balíčky a dárky pro miminka a jejich maminky, přírodní kosmetiku Šumava Forrest, důvtipná dřevěná autíčka Fingercar anebo japonské zubní kartáčky pro děti i dospělé Ionickiss s unikátní ionizační technologií.

A jak už je na mini tradicí, odstartují právě u nás i zcela nové, čerstvě založené značky a obchody. Letos to bude například značka Puun, již založili dva tatínci architekti, kteří začali navrhovat a vyrábět nápadité dřevěné hračky, Wolfkids se stylovým oblečením pro divoká vlčí mláďata, Julky s vkusným spodním prádlem, Rostu s ručně malovanými dětskými metry anebo obchody Poures, Mazaná gréta a dekids, které do České republiky přinášejí výběrové zahraniční značky. Ze Slovenska se přijedou na mini představit například Korkii, Greg & Rich nebo Sqvost.

Jedním z nejvyhledávanějších sortimentů na festivalu mini je dětská móda, kterou letos nabídnou lokální značky jako LoowFAT kids, Šimido, Shark in the Park, Elí belí, Boxxkids, Sidney Ross nebo Wolfkids. Krásný výběr budou mít návštěvníci též ze zahraniční módy: obchod Mazaná Gréta přiveze polskou značku Roe & Joe, obchod Matylda & Hugo neodolatelné korejské modely a nové butiky Poures a dekids přinesou značky v severském stylu.

Maminky, které u nás stále častěji nakupují rády i samy pro sebe, budou mít tentokrát ještě větší výběr z oblečení od českých značek Wildmoon, Shark in the Park, Mama by Segra, Moonia, Elí belí, Big.bros, Šimido či J’amys. Obchod Made for Moms představí nejnovější kolekci kojícího oblečení od francouzské značky Tajinebanane. Některé značky, např. Shark in the Park a Šimido, nezapomínají ani na oblečení pro tatínky. Ti mohou stejně jako maminky využít nádherné české nosící šátky Omnifera a MOM nebo nosící trička značky NüRoo z obchodu Made for Moms. Ze šperků jsme pro maminky a děti tentokrát připravily značky jako duCoeur nebo Greg & Rich, která vyrábí také jedinečná chrastítka.

Pro maminky i děti festival nabídne samozřejmě rovněž kosmetiku: Bloom & Blossom a Kokoso z Made for Moms, luxusní výběr z obchodu Beloved nebo českou přírodní kosmetiku Šumava Forrest.

Co by to bylo za dětský festival bez pestré nabídky hraček? Děti a jejich rodiče mají na výběr ze skvostů od Kutulu, tititi, Utukutu, Lollipop, Fingercar a z obchodů Toys for kids, Kouzelné hračkářství, Mamiee nebo Zingara. Ty ještě doplní stylová japonská kola Tokyobike z obchodu Urbane, který nabízí též batohy od Goodordering. Vyhlášené české batohy pak nabídnou značky Braasi nebo Yourstar.

K vyhledávaným stánkům budou jistě patřit ty s knihami pro děti jako např. od nakladatelství Host, Scrollino, Axioma, Meander, Pinwheels nebo z knihkupectví Dlouhá punčocha. Do dětského pokoje si návštěvníci mohou vybrat nábytek od Chic by pig, Sqvost, chytrou židli od Sedees a jako doplněk například krásné merino deky od Široko, kteří nabízejí i jejich menší verze vhodné do postýlky a kočárku.

Nedílnou součástí festivalu je doprovodný program. Děti se mohou těšit na tvůrčí dílny s ateliérem Vzletná nebo spisovatelkou Irenou Hejdovou, hudební workshop s La školou, zdobení nanuků Lunar a cupcakes s Lelí a cvičení jógy s angličtinou od Little Bubbles. Jako bonus proběhnou na festivalu letos také módní přehlídky s modely jak pro děti tak i maminky, např. od značek Shark in the Park, Wildmoon a Tajinebanane. Vzhledem k venkovní variantě festivalu jsme se rozhodly přivézt náš oblíbený staročeský lunapark z Okoře, který dělal dětem na mini radost poprvé v roce 2017. Tentokrát kolotoč pro malé děti a řetízkový kolotoč doplní ještě lodičkové houpačky.

V relaxační food zóně bude na návštěvníky čekat občerstvení například od Bistro 8, Flatwhite, Lelí’s cupcakes a nanuky Lunar. Najdou zde také dva speciální červené stany, z nichž v jednom bude probíhat doprovodný program a druhý budou klidovou zónou určenou k nakojení a přebalení dětí.


 

ZPĚT NA VŠECHNY ČLÁNKY

KOMENTÁŘE

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit!

Zatím nikdo nic nenapsal ...
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2023 testovanonadetech.com
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion